Zastanawiasz się jakie są najlepsze hamaki obecnie dostępne na rynku? Sprawdź ranking na rok 2025
Plecaki turystyczne, lornetki, termosy, a także kuchenki turystyczne to podstawowy ekwipunek, który bardzo często zabieramy ze sobą na biwak. Jednakże, wypoczynek na świeżym powietrzu to nie tylko komfort jedzenia czy podróżowania, ale też i możliwość odbycia relaksu. A jeśli o relaks chodzi, to przecież właściwe miejsce wypoczynku jest istotne. Będąc w lesie mamy trzy opcje – śpiwór i spanie na ziemi, namiot i spanie też na ziemi, ale w stosunkowo bezpiecznym od warunków atmosferycznych miejscu, ale też i nocleg z dala od insektów.
Jednakże, znalezienie odpowiedniego hamaka turystycznego wymaga przede wszystkim zrozumienia czym dobre produkty tego rodzaju się charakteryzują i jak należy na to spojrzeć z perspektywy wieloletniego użytkowania. Nie każdy jednak jest ekspertem od survivalu i wie które parametry sprzętu są najlepsze. Z tego względu bardzo istotną rzeczą jest zapoznanie się ze wskazówkami i poradami, które pomogą nam wybrać opcję, która będzie wygodna, bezpieczna, a przy okazji odporna na warunki pogodowe.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
![]() | Hamak H022 moro | 9.9 | Tani | ![]() |
![]() | Lesovik Duch Olive | 9.8 | Drogi | ![]() ![]() |
![]() | Nils Camp | 9.7 | Tani | ![]() ![]() |
![]() | Hamak khaki | 9.6 | Tani | ![]() |
![]() | Hamak Quechua | 9.5 | Tani | ![]() |
Aby pomóc każdemu zainteresowanemu, postanowiliśmy opracować zestawienie i analizę porównawczą, która przedstawia najciekawsze obecnie dostępne produkty. Są to różnorodne hamaki o odmiennych parametrach i nieco innych zastosowaniu z uwagi na swoją charakterystykę. Każdy jednak produkt jest wytrzymały, a dodatkowo producenci przygotowali je z myślą o tym, aby zapewnić nam odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. W zestawieniu nasi eksperci przyjrzeli się temu jakie jest maksymalne obciążenie hamaka, co znajdziemy w zestawie, z czego został dany produkt wykonany, a także czy jest to opcja jedno czy dwuosobowa.
Zwycięzca rankingu hamaków turystycznych jest z pewnością HAMAK z moskitierą 260×140 + TARP ZESTAW (H022)

Pierwszą propozycją przygotowaną w dzisiejszym rankingu jest hamak z bardzo bogatym zestawem, którego częścią jest nie tylko sam produkt, ale też pasek, karabinek, a także pokrowiec i płachta typu tarp. Wszystko to sprawia, że ten zestaw chroni nas przed deszczem, owadami, a przy tym gwarantuje wygodę na bardzo wysokim poziomie.
Opcja jest stosunkowo kompaktowa, bo po złożeniu zajmuje tylko 19 x 10 x 6 cm. Co więcej sama jego waga też jest niewielka – tylko 300 gram wraz ze wszystkimi akcesoriami. Opcja wykonana została z materiału lekkiego i producent oświadcza, że jest on wytrzymały. Nie jest to jednak nylon często polecany w przypadku hamaków, lecz poliester. I choć nie jest to opcja tak elastyczna i rozciągliwa, to jeśli nie przekroczymy obciążenia do 200 kg, nic nam się nie powinno stać.
Opcja nie należy do tych drogich, aczkolwiek też nie jest to najtańsza propozycja spośród wszystkich dostępnych na rynku. Jednakże, z uwagi na bardzo bogate zestawienie, którego częścią jest zestaw linek, pokrowiec na deszcz, a także wiele innych akcesoriów, jest to bez wątpienia jedna z lepszych propozycji.

- Elektroniczny wyświetlacz;
- Funkcje chłodzenia i grzania;
- Wejście USB;
- Wbudowany wentylator.

- Materiał nie jest tak odporny na zniszczenia jak u konkurencji.
Ranking hamaków turystycznych na 2025 rok uzupełnia też Lesovik Duch Olive Green

Jeśli nie przeszkadza nam nieco większa cena, a potrzebujemy stabilny, komfortowy, a także bardzo wytrzymały produkt, to można też pomyśleć nad wyborem hamaka z serii Dutch w wersji kolorystycznej Olive Green. To produkt, który jest w stanie poradzić sobie z ciężarem wynoszącym aż 250 kg. Jest to więc jedna z bardziej wytrzymałych “jednoosobówek” obecnie dostępnych na rynku.
Hamak prezentowany jest bez drążka i ma 3 metry długości po rozłożeniu. Szerokość wynosi natomiast 1,5 metra. Choć nie jest on tak lekki jak zwycięzca rankingu (jego waga to 500 gram), to jednak wykorzystanie nylonu do wyprodukowania sprzętu pozwoliło na uzyskanie bardzo wysokiej wytrzymałości. Nawet jeśli zamierzamy często i intensywnie korzystać z modelu.
Nylon to materiał, który znacznie lepiej sprawdza się jako wykończenie sprzętu survivalowego z uwagi na to, że jest rozciągliwy i bardzo wytrzymały. Opcja ta jest jednak stosunkowo droga, a dodatkowo nie znajdziemy tutaj wielu dodatkowych, które moglibyśmy zamontować wraz z hamakiem.

- Bardzo wysoka jakość wykonania;
- Parę wariantów kolorystycznych do wyboru;
- Wysoka odporność na rozciąganie i rozerwanie;
- Bardzo duże maksymalne obciążenie – 250 kg.

- Wysoka cena;
- Brak wyposażenia dodatkowego.
Jeśli wciąż zastanawiasz się który powinieneś wybrać hamak, to pomyśl nad Hamak bez drążka Nils Camp odcienie zieleni 180 kg 278 x 138

Nieco mniejsza maksymalna waga, jaką dany hamak może wytrzymywać, nie jest dla ciebie przeszkodą? W takim razie powinieneś wziąć pod uwagę opcję od firmy Nils Camp. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawe rozwiązanie z uwagi na to, że w zestawie jest moskitiera. Nie jest to może najlżejsza opcja na rynku, ale bez wątpienia będzie on dobrym wyborem w przypadku każdego, kto potrzebuje sprawdzonego i bezpiecznego rozwiązania w dosyć przystępnej cenie.
Różnorodni producenci hamaków starają się przekonać nas do siebie poprzez wykorzystywanie różnorodnych chwytów marketingowych. Aczkolwiek bardzo ważne jest, aby hamak wybrać bazując na najistotniejszych parametrach. I w tym przypadku model NC3116 jest na pewno na wysokim miejscu. Ten hamak turystyczny z moskitierą wykonano z wysokiej klasy nylonu typ 210T, który to jest znacznie bardziej rozciągliwy niż poliester. I choć oferuje większe właściwości higroskopijne (większa zdolność wchłaniania wilgoci), nie wpływa to bardzo na ostateczną jakość, bo nawet będąc mokrym nylon jest równie rozciągliwy i wytrzymały.
Propozycja jest przeznaczona wyłącznie dla jednej osoby. Maksymalna waga użytkownika wynosi 180 kg, a więc jest to bez wątpienia wynik wystarczająco dobry, aby poradzić sobie z nawet cięższymi biwakowiczami. Pamiętajmy jednak, że nie jest to opcja przeznaczona dla dwóch osób z uwagi na to, że szerokość i długość hamaka nie jest do tego dostosowana. Wynosi ona kolejno 278 cm i 138 cm.

- Stosunkowo niska cena;
- Wytrzymały materiał;
- Moskitiera na suwak w zestawie.

- Dosyć krótki.
Hamak bez drążka K&M khaki 200 kg 1 x 140 to kolejna opcja warta rozważenia, jeśli dalej nie wiesz jaki hamak turystyczny wybrać

Przygotowany przez firmę K&M, model H005 jest jednym z najciekawszych produktów obecnie dostępnych na rynku z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantuje on spore obciążenie maksymalne. Ponadto, w komplecie znajdziemy kompletny zestaw montażowy, w którym znajduje się pasek i karabińczyki. Ponadto, ten hamak biwakowy dostępny jest w różnorodny wariantach kolorystycznych, dlatego jeśli nie potrzebujemy kolorystyki survivalowej, możemy dobrać opcję mając na względzie nasze własne preferencje.
Zakup hamaka bardzo często wiąże się z dodatkowymi wydatkami – czy to na specjalną taśmę do mocowania, czy też na inne akcesoria pozwalające nie tylko zaczepić hamak do drzewa, ale też sprawić, aby był on odporny na warunki atmosferyczne. W tym przypadku producenci zadbali o to, aby tak było. Moskitiera i pokrowiec przeciwdeszczowy są w zestawie.
Jeśli chodzi o parametry, to spanie w hamaku od firmy K&M będzie bez wątpienia wygodne dla jednej osoby. Jest to spowodowane tym, że opcja jest dosyć szeroka – ma aż 150 centymetrów szerokości. Co ciekawe, producent deklaruje, że hamak ten jest dostosowany do spania w dwie osoby. Z uwagi jednak na maksymalne obciążenie wynoszące 200 kg, mogą to być stosunkowo lekkie osoby. Dodatkowo długość hamaka to tylko 260 centymetrów.

- Wysokiej jakości hamak;
- Bardzo wysoki komfort w przypadku noclegu dla jednej osoby;
- Stosunkowo niska cena;
- Niewielka waga jak na hamak dla dwóch osób.

- Przeciętna długość hamaka;
- Spanie w dwójkę nie jest już tak komfortowe.
A może interesuje cię hamak dwuosobowy typu king size? Hamak bez drążka Quechua beże i brązy 220 kg 350 x 175 będzie w takim razie najciekawszą opcją pod tym względem

Jeśli chcesz wybrać najlepszy hamak turystyczny obecnie dostępny dla dwóch osób w bardzo niskim zakresie cenowym, to bez wątpienia powinieneś pomyśleć nad ofertą od Quechua. I choć sama marka nie jest znana z produkcji najwyższej klasy produktów, to trudno znaleźć hamaki o podobnej jakości i cenie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to jak przyjemny w dotyku i komfortowy jest recenzowany model.
Propozycja wykonana została z poliestru. Nie jest to więc materiał najbardziej wytrzymały, aczkolwiek dzięki temu hamak jest bardzo miękki i bardzo dobrze dopasowuje się do ciała. Ponadto, nawet hamaki wykonane z poliestru są w stanie wytrzymać spore obciążenie – szczególnie jeśli splot i jakość szycia jest na nienagannym poziomie. Nie inaczej jest w tym przypadku – produkt z uwagi na swoje trwałe wykonanie jest w przeznaczony dla osób o łącznej wadze do 220 kg. A to dosyć dobry wynik jak na dwuosobowy hamak w budżetowym zakresie cenowym.
Inną zaletą rozwiązania jest jego szerokość. W przeciwieństwie do konkurencyjnych ofert, ten produkt gwarantuje nam szerokość materiału na poziomie 175 centymetrów. Gwarantuje to bardzo dużo miejsca nawet dla dwóch osób. sama długość też jest zachwycająca – ma ona aż 350 cm. Niestety, w zestawie nie znajdziemy wielu akcesoriów, a dodatkowo hamak, z uwagi na swoją wielkość, jest ciężki.

- Niska
- Bardzo dużo miejsca dla dwóch osób;
- Miękki i komfortowy;
- Wysoka maksymalna waga użytkowników;
- Stosunkowo niska cena jak na dwuosobowy hamak..

- Wysoka waga;
- Brak wielu akcesoriów.
Dalej nie wiesz który hamak turystyczny wybrać? Porady zakupowe, w tym opinie ekspertów, będą kluczowe!
Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak wymagające mogą być wypady leśne. I choć z początku wyposażenie się w kuchenki turystyczne na kartusze czy też w lornetkę turystyczną może pomóc, to ostatecznie każdy z nas musi mieć gdzie spać. A jeśli nie chcemy zabierać ze sobą namiotu zajmującego sporo miejsca i spanie na ziemi, wśród robactwa, nie jest idealne, to kompromisem wydaje się właśnie hamak.
Z początku sprzęty te były produkowane wykorzystując sznurek. Tak spleciony sprzęt bardzo przypominał sieć rybacką i w żadnym razie opcja taka nie należała do najwygodniejszych. Obecnie jednak na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby akcesoriów i gadżetów, a hamaki są tak zaawansowane, że mogą uchronić nas nie tylko przed robactwem, ale też przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Aby jednak wybrać właściwy produkt, powinniśmy znać nieco podstaw o budowie hamaków i o tym które parametry są najistotniejsze.
W tym celu musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście lepiej wybrać hamak turystyczny czy namiot. Dalej bardzo ważne jest też zweryfikowanie wykonania, bo to ono będzie głównym czynnikiem wskazującym czy produkt wytrzyma lata użytkowania czy nie. Dalej, sprawdzić powinniśmy też maksymalne obciążenie czy ilość akcesoriów, jakie w danym zestawie są dostępne. Ciekawych informacji udzieli też poniższy artykuł:
Hamak turystyczny a namiot, jakie są zalety i wady? Dowiedz się którą opcję lepiej wybrać!
Zanim rozpoczniesz poszukiwania produktu idealnego, musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno pytanie – skoro wybierasz się na biwak i zamierzasz nocować “pod chmurką”, to nie lepiej wziąć ze sobą namiot? Otóż w wielu przypadkach biwakowanie z hamakiem będzie lepsze niż alternatywa namiotowa. Aczkolwiek oba warianty mają swoich zwolenników i przeciwników.
Przede wszystkim należy zauważyć, że namioty będą oferować o wiele więcej przestrzeni i są idealnym wyborem dla każdego, kto ma choć niewielkie problemy z klaustrofobią. Oprócz tego, wiele osób czuje się bezpieczniej śpiąc na ziemi, a dzięki dodatkowej ochronie szansa na pobudkę przez owady jest niewielka.

Namioty mają jednak całkiem sporo wad i jedną z nich jest właśnie ich rozmiar i waga. Nawet najcięższy, dwuosobowy hamak z całym oporządzeniem – moskitierą, tarpem, a także wszelkimi dodatkowymi elementami do montażu, będzie ważyć nie więcej niż 2 kg. Natomiast najlżejsze namioty zaczynają się od 1,5 kg, ale bez problemów dwuosobowe propozycje mogą ważyć nawet i 3-4 kg. Dodatkowo, rozmiar złożonego namiotu jest znacznie większy niż hamaka.
Istnieje jednak znacznie więcej zalet hamaków jak, chociażby, możliwość przygotowania noclegu w niemal każdym miejscu, gdzie znajdują się chociaż dwa dosyć mocne drzewa. A z uwagi na taśmy i dodatkowe linki o długości po 2 metry każda, nie muszą też znajdować się nie wiadomo jak blisko siebie. Dlatego jeśli wybieramy się na krótki wypad – maks dwie noce – to lepiej wyjdziemy na wyposażeniu się w hamak niż namiot.
Hamak bez drążka Quechua beże i brązy

Lesovik Duch Olive Green

Ranking hamaków 2025 uwzględnia przede wszystkim wykonanie
Skoro już wiemy kiedy namiot wybrać, a kiedy hamak, to czas przyjrzeć się odpowiednim urządzeniom. Przede wszystkim rezygnujemy ze wszystkich hamaków, które produkowane były z siatki. Takie rozwiązania są mało komfortowe, a dodatkowo niewiele się różnią cenowo od bardziej wygodnych hamaków materiałowych.
Skoro o materiale mowa, to mamy do wyboru dwa podstawowe podziały na hamaki nylonowe i poliestrowe. Propozycja pierwsza będzie znacznie trwalsza z uwagi na samą charakterystykę tego materiału. Nylon jest trwalszy i bardziej wytrzymały, a dodatkowo lepiej radzi sobie przy mocnym rozciąganiu. Poliester natomiast będzie bardziej hydrofobowy i zaoferuje niższą cenę.
Hamak survivalowy czy też klasyczny biwakowy musi oferować przede wszystkim świetny udźwig
Mocno powiązany z tematem wykonania jest udźwig hamaku. Jeśli wybieramy propozycję jednoosobową, to wystarczy zakupić hamak o nośności nie mniejszej niż 150 kg. Obecnie bardzo dużo hamaków oferuje maksymalne obciążenie na poziomie 180-200 kg, co jest bez wątpienia więcej niż wystarczająco dla jednoosobowego hamaka.
Pamiętajmy jednak, że nieco inaczej wygląda sprawa przy dwuosobowych konstrukcjach. Tutaj najniższa akceptowalna wartość to 200 kg, aczkolwiek 220-250 to standard w hamakach dla dwóch osób. Nawet jeśli ważymy 80 kg czy też razem z drugą osobą nasza waga nie przekracza 150-160 kg, to nie powinniśmy całkowicie ignorować tej wartości.
Im wyższa nośność danego hamaka, tym producent zastosował trwalszy materiał i lepsze szycie. Przekłada się to na bardzo dobrą jakość wykonania i na gwarancję, że nawet po wielu latach hamak nie ulegnie uszkodzeniu.
Hamak bez drążka Nils Camp odcienie zieleni

Hamak bez drążka K&M khaki

Na czym chcesz zawiesić hamak? Moskitiera, montaż, a także wszystko inne, co musisz wiedzieć o wyposażeniu i akcesoriach
Podstawowe elementy, które powinny być dostępne w każdym zestawie, to oczywiście elementy montażowe. Mowa tutaj o pasie i karabińczykach. Razem ze szpilkami aluminiowymi i sznurkami o sporej elastyczności pozwolą nam w bardzo prosty sposób przygotować nasze posłanie. Aczkolwiek warto też pamiętać, że hamak może oferować też wiele innych akcesoriów.
Dobrym przykładem jest tutaj, chociażby, specjalna płachta przeciwdeszczowa pozwalająca nam zakryć górną część hamaka i ochronić nas przed deszczem. Bardzo istotnym elementem jest też ochrona przed owadami. To właśnie dlatego na rynku znajdziemy bardzo dużą liczbę hamaków z moskitierą.
Podsumowanie – teraz wiesz jaki hamak turystyczny kupić w 2025 roku!
Obecnie trudno wskazać produkt, który będzie najlepszy pod każdym względem. Aczkolwiek nie trudno wskazać rozwiązanie idealne dla wielu z nas i najlepsze dla danej sytuacji czy środowiska, w którym będziemy nocować. Hamaki muszą przede wszystkim oferować nam odpowiednią jakość wykonania i być skrojone pod nasze potrzeby – zarówno pod względem ich wielkości, jak i funkcji dodatkowych czy też akcesoriów. Nie mniej istotna będzie maksymalna nośność.
I choć bardzo łatwo wskazać ciekawe opcje, to właśnie HAMAK z moskitierą 260×140 + TARP ZESTAW (H022) zasługuje na miano tej najlepszej. Jest to produkt skierowany do bardzo dużej grupy ludzi. Świetne wykonanie, spora wielkość, a także odpowiednia nośność i, co ważne, bardzo bogate wyposażenie. To wszystko sprawia, że produkt od firmy K&M zasługuje na nasze uznanie.
Submit your review | |